VIDEO: Útočník pěstí srazil muže na nástupiště, policie ho hledá marně

  11:08
Kamery na nástupišti pražského hlavního nádraží zachytily potyčku mezi dvěma muži. Po ráně pěstí do obličeje skončil jeden na zemi, na pomoc mu přiběhla kolemjdoucí žena. Policisté po útočníkovi pátrají.

Incident se odehrál 11. ledna na nástupišti číslo 7.

„Útočník tam pěstí udeřil poškozeného po předchozí krátké debatě. Napadený spadl na zem a útočník z místa odešel,“ sdělila mluvčí policie Hana Křížová.

Ke zraněnému muži ihned přiběhla žena, která stála na nástupišti, a poskytla mu první pomoc. S pomocí operátorky na tísňové lince se jim podařilo u muže obnovit základní životní funkce.

„Poškozený utrpěl vážná zranění hlavy a záchranáři ho následně převezli do nemocnice k dalším ošetřením,“ uvedla Křížová.

Policistům se do této chvíle nepodařilo útočníka nalézt, žádají proto o pomoc veřejnost. Podle Křížové měl muž v době napadení na sobě černou bundu s kapucí s červenými prvky a bílým lemem kolem zipu. Dále měl černé tepláky s červenými pruhy po vnější straně nohavic a černé tenisky. Podle kamerových záznamů jde zřejmě o muže tmavší pleti. 

„Útočníkovi hrozí za trestný čin ublížení na zdraví až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala Křížová.

Autor: