Muži se zastali obtěžované ženy, za snahu o pomoc skončili u lékaře

  14:36,  aktualizováno  31. března 14:04
Pomoc ženě v nesnázích se obrátila proti dvěma mužům v Praze. Násilníci svou agresi nasměrovali proti nim a jeden z ochránců skončil v péči lékaře. Policisté kvůli svědectví hledali ženu, kterou muži bránili. Ta se jim již přihlásila.

Incident se stal 24. března v půl desáté večer. Ženu při výstupu z tramvaje na zastávce Urxova začali obtěžovat dva muži.

„Toho si všimli kolemjdoucí (jiná dvojice mužů), kteří se jí zeptali, zda potřebuje pomoc nebo zavolat policii,“ popsala situaci policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Když nabídku uslyšeli útočníci, jednoho z mužů fyzicky napadli. Utrpěl zranění vyžadující lékařské ošetření.

K zastávce zamířila nejbližší policejní hlídka. Po příjezdu si všimla dvou mužů, kteří před ní začali utíkat. „Oba následně dostihla a za užití donucovacích prostředků zpacifikovala a omezila na osobní svobodě,“ dodala Siřišťová.

Žena však ještě před příjezdem policejní hlídky odešla. Protože se jednalo o klíčovou svědkyni, vyhlásili po ženě prostřednictvím médií pátrání. Ještě během dne se policistům přihlásila.

Incident policie vyšetřuje pro podezření z výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Pachatelům hrozí až dva roky vězení.

Autor: