Lituji toho. Přihlásil se muž, jehož pes při venčení na Petříně zranil dítě

  9:46,  aktualizováno  10:59
Na policii se v pátek večer přihlásil muž, který o den dříve při venčení na Petříně neuhlídal psa, jenž napadl a zranil dítě. Chlapce v kritickém stavu převezli záchranáři do nemocnice, kde ho operovali. Kriminalisté muže vyslechli a pokračují ve vyšetřování případu. Zatím nikoho neobvinili a není jasné, co bude se psem. Muž policii sdělil, že není majitelem psa, jen ho venčil.

„V pátek večer si muže převzali kriminalisté, kteří ho vyslechli. Při výslechu spolupracoval. Nadále probíhá prověřování celého závažného případu a samozřejmě s ohledem na rodinné příslušníky a na to, že se jedná o čtyřletého chlapce, nemůžeme být jakkoliv konkrétní,“ řekl iDNES.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Dodal, že muž si jednání psa nedokáže vysvětlit a celé události lituje.

K incidentu došlo ve čtvrtek kolem poledne v parku pod Petřínskou rozhlednou. Malého chlapce zde napadl pes, který ho velmi vážně poranil. Muž, který venčil psa, po události z místa utekl a policie po něm vyhlásila pátrání.

Dítě převezli záchranáři do motolské nemocnice, kde se podrobilo operaci. V pátek policie uvedla, že dítě je v umělém spánku.

„Vzhledem k závažnosti případu jsme zdravotní stav v pátek komentovali, další informace nemám, je to otázka na nemocnici. Věřím, že stav dítěte bude lepší,“ uvedl Rybanský.

Stav dítěte odmítla komentovat mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková. „Musela bych mít písemný souhlas rodičů, což nemám,“ vysvětlila.

Policie zatím nikoho neobvinila. „Ve věci jsme zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví. Nadále probíhá prověřování celého případu, například výslechy svědků a byly zadány znalecké posudky,“ řekl Rybanský.

Policejní mluvčí momentálně nemá informace, co bude se psem. I to řeší kriminalisté. „Muž nebyl majitelem psa, pouze ho venčil. Pes je rok starý a podle majitele se jedná o bezproblémového psa, který měl navštěvovat i cvičiště,“ dodal policejní mluvčí.

Autor: