Dodávka srazila několik lidí na zastávce u pražské vojenské nemocnice

  9:38,  aktualizováno  13:19
U tramvajové zastávky Vojenská nemocnice v pražských Střešovicích srazila dodávka několik lidí. Záchranka nakonec odvezla do nemocnic pět zraněných, jednoho bylo potřeba připojit na umělou plicní ventilaci. Řidič dodávky se podle policie zřejmě vinou zdravotní indispozice předtím na tramvajovém pásu srazil s několika osobními vozy.

Nehoda se stala krátce po deváté hodině u tramvajové zastávky Vojenská nemocnice v ulici Na Petřinách.  Podle první zprávy od záchranky na Twitteru havarovalo nákladní auto, byla to však dodávka.

„Dodávka najela na tramvajový pás a střetla se se třemi osobními vozy, poté najela do lidí,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová s tím, že je na místě několik zraněných. Dodávka se zastavila o ostrůvek se zábradlím.

Informace o zraněných se během dopoledne měnily.

„Finálně ošetřených lidí na místě nehody je nakonec pět. Do vojenské nemocnice byli odvezeni dva pacienti - jeden ve vážném stavu na umělé plicní ventilaci, druhý s poraněním hlavy a dolních končetin. Do nemocnice v Motole odjeli celkem tři lidé ve středně závažném stavu,“ uvedla necelé tři hodiny po nehodě záchranná služba na Twitteru. Později upřesnila, že zraněných bylo šest, jednoho ovšem stačilo ošetřit na místě.

„Osoby v péči záchranářů mají převážně zranění dolních končetin a hlavy,“ uvedla už během zásahu mluvčí záchranky Jana Poštová.

Policie již dopoledne zveřejnila předběžnou příčinu nehody. „Na základě prvotního šetření policisté zjistili, že příčinou dopravní nehody byla zdravotní indispozice řidiče dodávky,“ sdělil sbor na Twitteru.

Podle vyšetřovatelů jel řidič zřejmě ve směru na Petřiny a na křižovatce vjel do protisměru.

Ke nehodě vyjeli i pražští hasiči, ale nebylo třeba nikoho vyprošťovat. Zajistili proto jen místo nehody, které pak předali hasičům z dopravního podniku. Ti se postarají o poničené zábradlí a zničený označník zastávky s jízdními řády.

Provoz na tramvajové trati byl přerušen, obnovit se ho podařilo krátce před polednem.

Autoři: ,