VIDEO: Muž převlečený za ženu útočil kladivem, napadené zlomil žebra

  11:24
Po výstředním útočníkovi pátrají od poloviny června pražští policisté. Muž v ženských blyštivých šatech na zastávce tramvaje Vltavská sebral ženě kabelku a následně na ni zaútočil kladivem. Zlomil ji žebra a poranil ruku.

Policie zveřejnila případ, který se stal na tramvajové zastávce na Vltavské na Praze 7 13. června okolo půl čtvrté ráno, až v neděli.

„Poškozená seděla na lavičce, když k ní přistoupil muž oblečený do dámských blyštivých béžových šatů v délce ke kolenům a na nohách měl obuté lodičky s jehlovými podpatky. Poškozené sebral kabelku, kterou měla položenou vedle sebe, a začal z místa odcházet,“ popsal začátek události mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Žena za ním vyrazila a chtěla svou kabelku zpět. Zloděj však na ni ze své kabelky vytáhl kladivo a s ním ji začal tlouci, zlomil jí žebra a poranil ruku. Kabelku zraněné vrátil a z místa odešel směrem na Strossmayerovo náměstí.

Celý incident zachytily kamery a posléze i muže odcházejícího z místa. Mluvil česky a měří zhruba 175 centimetrů, na sobě měl dioptrické brýle s výrazným černým rámečkem.

„Jestli podezřelého někdo poznává, ať se ozve na linku 158. Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu loupež,“ dodal Daněk.

Autor: