Muž mlátil u taxíku ženu do hlavy, policie hledá další svědky potyčky

  11:26
Několik svědků upozornilo policisty na konflikt na ulici v Praze 2 mezi mužem a ženou. U zastaveného taxíku muž pěstmi napadl družku a pak jí násilím strčil do auta. Spolu se dvěma dětmi pak odjeli, ale nedaleko je zastavili přivolaní policisté. Ti nyní žádají případné další svědky o pomoc při vyšetřování.

Muž mlátil u taxíku ženu do hlavy, policie hledá další svědky potyčky páru. | foto: Policie ČR

Případ se stal v ulici Záhřebská v neděli 3. ledna.

„Kolem šestnácté hodiny tam před zraky několika svědků napadl útočník pěstmi do obličeje mladou ženu, až pod tvrdými údery spadla na zem. Poté ji pomohl na nohy a i přesto, že se aktivně bránila, ji usadil na zadní sedadla tmavého vozu s označením TAXI,“ informoval mluvčí policie Jan Rybanský. 

Podle policistů muž pokračoval v dalších útocích uvnitř auta, pak vystoupil, a došel pro dvě nezletilé děti, které posadil vedle své družky. Společně pak v taxíku odjeli, ale v Italské je zastavili policisté přivolaní svědky celé události. 

„Ačkoli byl již podezřelý zadržen a několik svědků vyslechnuto, i tak se obracíme na další osoby - svědky, především dvě ženy, které se popsané události přímo zúčastnily. Jejich svědectví by mohla výraznou měrou přispět k objasnění celého incidentu a řádnému ukončení případu,“ vysvětlil policejní mluvčí. 

Policie případ vyšetřuje pro výtržnictví a omezování osobní svobody, za které muži hrozí až dva roky vězení.

Autor: