Bezdomovec stopl auto a zachránil muže, který skočil v prádle do Vltavy

  10:20
Muž bez domova zachránil v Praze život nešťastníkovi, který skočil z Hlávkova mostu do Vltavy. Přestože neměl telefon, běžel na silnici zastavit projíždějící auto a zachránil mu tak život. Silně podchlazeného ho vytáhl z vody policista, muž skončil v péči lékařů.

Pražský Hlávkův most | foto: Martin ŠtěrbaMF DNES

Tonoucího muže, který nereagoval na volání a nemohl vlastními silami doplavat ke břehu, si muž bez domova všiml uplynulé úterý večer. Neměl však telefon, a tak hodil muži do vody větev, aby se měl čeho přidržovat, a rychle běžel na silnici, kde zastavil projíždějící auto a poprosil řidiče, aby zavolal pomoc.

Na místo přijeli do dvou minut policisté ze speciální pořádkové jednotky. Po příjezdu začali prohledávat břeh Vltavy a přímo pod Hlávkovým mostem si povšimli muže, který se snažil držet větve.

Opilý muž kvůli sázce skočil v Praze do Vltavy, pak se nemohl dostat ven

„Policisté tonoucímu ihned hodili házecí pytlík s lanem, ale vyčerpaný muž se lana nebyl schopen udržet. Proto se jeden z policistů za pomocí lana k tonoucímu do vody spustil, muži lano uvázal kolem hrudníku a dal si ho na záda,“ přiblížila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Následně ho s pomocí kolegů a hasičského žebříku z vody vytáhl. „Zachráněný měl na sobě pouze spodní prádlo, nebyl schopen s policisty vůbec komunikovat a byl silně podchlazený. Proto ho ihned zabalili do termofólie a předali přivolaným záchranářům, kteří si ho převzali do své péče,“ doplnila mluvčí.

Proč muž skočil do Vltavy, pražští kriminalisté nyní zjišťují. „Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, prosíme, obraťte se na blízké okolí nebo na odborníky například na Lince bezpečí či na Centrum krizové intervence,“ vyzvala mluvčí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: