iDNES.cz

Muž se vyhýbal vězení. Policisté si pro něj došli přes balkon v devátém patře

  13:22
Šestatřicetiletý recidivista se vyhýbal trestu tím, že nepřebíral soudem opakovaně doručovaný rozsudek o nástupu do věznice. Policie muže našla v pražských Letňanech. Protože ale neotevíral dveře, kriminalisté si pro něj do bytu v devátém patře došli přes balkon.

Muže odsoudil Obvodní soud pro Prahu 1 k ročnímu trestu odnětí svobody pro několikanásobnou majetkovou trestnou činnost. On si však nikdy nepřevzal rozsudek, který mu soud poslal. Z tohoto důvodu byl na muže vydán příkaz k zatčení.

Policisté proto zjišťovali, kde by se muž mohl nacházet. „Pátrání je zavedlo až do bytu v pražských Letňanech, kde na zvonění a klepání na dveře nikdo nereagoval. Ze sousedního balkonu však zjistili, že jsou pootevřené dveře na terasu daného bytu, kde uvnitř seděla na posteli osoba, která odpovídala popisu hledaného muže,“ uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Řidič nadýchal přes pět promile, s hlídkou komunikoval a zvládl se i podepsat

„Kriminalisté si tak zjednali přístup do vedlejšího bytu a ve velké výšce, v devátém patře panelového domu, přelezli na sousední balkon, odkud se dostali až do ložnice,“ popsal situaci mluvčí.

Tam muže s pomocí donucovacích prostředků zatkli. „Ihned poté byl zatčený převezen do cely předběžného zadržení v Kongresové ulici, odkud dále putoval rovnou k soudu, který ho poslal do věznice s ostrahou. Tam si vykoná roční trest odnětí svobody za majetkovou trestnou činnost,“ doplnil mluvčí.

Autor:
zpět na článek