Muž nalezený u Hořovic se patrně pobodal sám, případ vyšetřují jako sebevraždu

  17:18,  aktualizováno  25. června 10:45
Jako pokus o sebevraždu vyšetřuje policie pondělní případ z Hořovic na Berounsku, kde náhodná kolemjdoucí v lesní aleji našla těžce pobodaného a pořezaného muže. Podle dosavadních zjištění si zranění nejspíše způsobil sám. Přivolaní záchranáři ho napojili na plicní ventilaci a přepravili vrtulníkem do nemocnice v Motole.

„Po důkladném pátrání na místě nic nenasvědčuje tomu, že by se na zranění muže podílel další člověk,“ uvedla v úterý policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie proto případ vyšetřuje jako pokus o sebevraždu. „Obyvatelům nebezpečí nehrozí,“ doplnila.

Zraněného muže zatím policisté kvůli jeho zdravotnímu stavu nemohli vyslechnout. Vyšetřovatelé dále zjišťují veškeré okolnosti události, mimo jiné i to, zda byl muž pod vlivem návykových látek.

Těžce pořezaného a pobodaného muže našla v pondělí odpoledne náhodná kolemjdoucí v lesní aleji u Hořovic. Muž měl zranění na krku a na hlavě.

„Pacienta s poraněním hlavy a krku lékař na místě zaintuboval a napojil na umělou plicní ventilaci a následně byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Motole,“ řekla pro iDNES.cz mluvčí záchranářů Monika Nováková.

Podle serveru Novinky.cz vyjely k případu desítky policistů, kteří uzavřeli bezprostřední okolí a do akce vyslali i psovoda. Nakonec se ale ukázalo, že muž si patrně zranění způsobil sám.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,