VIDEO: Domluva nestačila, strážníci v metru spoutali muže bez roušky

  16:56
Městská policie na začátku září zasahovala proti muži bez roušky v pražském metru. Cestující podle strážníků nereagoval na opakované výzvy a byl agresivní. Nakonec skončil v poutech kvůli nedodržení vládního nařízení zakrývat si v MHD ústa i nos.

Konflikt s mužem bez roušky řešila městská policie na nástupišti metra Florenc. 

„Hlídka ho vyzvala k nápravě, nebo opuštění prostor metra. Muž nereagoval, mával před hlídkou jízdenkou a pak si sedl na lavičku mezi ostatní cestující, kteří se proti tomu silně ohrazovali,“ popsala událost mluvčí strážníků jiřina Ernestová.

Strážníci se muži pokoušeli domlouvat pět minut, aby si roušku nasadil. Muž ale nereagoval na žádné výzvy a po čase začal agresivně gestikulovat.  

„V okamžiku, kdy začal stupňovat svoji agresivitu, nezbylo než použít donucovacích prostředků v podobě hmatů a chvatů. Nakonec došlo také k přiložení pout,“ uvedla Ernestová.

Hlídka muže odvedla na policejní stanici a přestupkem se bude zabývat správní orgán. 

Povinnost nosit roušky ve veškeré hromadné dopravě platí v Česku od 1. září,  stejně tak nařízení platí na úřadech a dále ve zdravotnických a sociálních zařízeních. V Praze jsou navíc roušky povinné od 9. září i v obchodech a nákupních centrech.

Autor: