Nález zrezivělé trubky omezil dopravu v Liboci, původně mělo jít o granát

  11:42,  aktualizováno  12:40
Během výkopových prací v ulici Vlastina v pražské Liboci, která sousedí s kasárnami, byl v pátek nalezen předmět připomínající minometný granát. Policisté oblast uzavřeli a na místo přivolali pyrotechnika. Ten však nakonec konstatoval, že jde o zrezivělou trubku.

„Předmět, který dělníci vykopali při výkopových pracích připomíná minometný granát. Na místo dorazili policisté a byl přivolán pyrotechnik,“ sdělil kolem půl jedenácté mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Asi dvacet minut po poledni však policisté prohlásili, že pyrotechnik nález nepotvrdil.

„Opatření v souvislosti s nálezem munice bylo ukončeno. Pyrotechnik na místě zjistil, že se nejedná o munici, ale o starou zrezivělou trubku,“ uvedl Rybanský.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autobusová doprava na přilehlé komunikaci byla od doby nálezu do prověření pyrotechnikem odkloněna. Omezení se podle informací pid.cz týkalo linky 191 ve směru Na Knížecí. Ta byla vedena odklonem ulicí U Prioru.

Autor: