Řidič, který najel do lidí před bránou Škodovky, měl zdravotní komplikace

  10:44
Mladoboleslavští kriminalisté odložili případ, kdy řidič na jaře najel vysokou rychlostí do lidí u vstupu do u jedné z bran do automobilky Škoda Auto. Třiačtyřicetiletý muž měl náhlé zdravotní komplikace, které nemohl předvídat. Při události se zranili tři lidé.

„Na základě výsledků znaleckých posudků, především z oboru lékařství a odvětví neurologie, rozhodli mladoboleslavští kriminalisté o odložení případu dle § 159a, odst. 1 trestního řádu, protože nebyla naplněna subjektivní stránka trestného činu,“ uvedla krajská mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Už v době nehody policie spekulovala, zda za nehodou nebyla zdravotní indispozice řidiče. Nicméně závěr vyšetřování zveřejnila nyní. 

„Třiačtyřicetiletý muž měl při řízení vozidla závažné zdravotní komplikace, které se objevily náhle, tudíž je nemohl předvídat a nehodě zabránit,“ řekla Schneeweissová.

K nehodě došlo v úterý 27. dubna kolem desáté hodiny večer u jedné z bran do automobilky Škoda Auto. Policisté řidiče na místě zadrželi. Při střetu byli zraněni tří lidé, přičemž jedna žena byla transportována leteckou záchrannou službou do pražské nemocnice.

Autor: