Studenti díky Erasmu fotili přírodu na Islandu, přivezli dechberoucí snímky

  15:48
Střední škola Michael z pražského Chodova se letos zapojila do projektu Erasmus+, díky kterému její studenti mohli vycestovat do zahraničí. Na Islandu se věnovali fotografování krajiny. Výsledky své práce představili na závěrečné konferenci, kterou škola pořádala tento týden.

Studenti školy Michael fotografovali přírodu na Islandu. (19. prosince 2023) | foto: Škola Michael

„Pro školu Michael jsou zahraniční pobyty pro studenty jednou z priorit. Destinace, na které se studenti podívají, jsou často za hranicemi všedních dní. Obor Fotografie a nová média pro ně připravil cestu na Island s pobytem na škole Borgarholtsskóli,“ uvedla škola v tiskové zprávě.

Touží po maturitě, nemají šanci na přijetí. Nabídka škol neodpovídá poptávce

Hlavní náplní pobytu byla tvůrčí spolupráce studentů, kteří měli možnost nafotit si islandskou přírodu – sopky, vodopády, černou pláž nebo gejzíry.

Mimo fotografií z Islandu studenti na konferenci představili i výsledky práce z jiných studijních pobytů v Evropě. K vidění byly i filmy.

„Dechberoucí velkoformátové fotografie dnes zdobí atrium školy. Jsou jasným důkazem, jak vypadá fotografie člověka, které prochází odborným studiem pod vedením profesionálů a nás ostatních, byť s nejnovějším telefonem v ruce,“ dodala škola.

Autor: