Muž se na eskalátorech v metru pohádal s cestujícím, pak mu dal pěstí

  16:38
Policisté hledají útočníka, který pěstí napadl muže ve stanici metra Veleslavín. Konflikt se odehrál 11. května ráno poté, kdy si hledaný agresor razil cestu dolů přeplněnými eskalátory. Během sestupu se dostal do slovní rozepře s jiným cestujícím a udeřil ho do obličeje.

Neznámý muž pospíchal za odjíždějící soupravou metra, v cestě mu však stál dav lidí. Na videu je patrné, že se po cestě dolů prodíral skrze ostatní cestující a strkal do nich.

„Během toho měl slovní rozepři s jedním z cestujících, která ho rozhořčila natolik, že ho zcela nepochopitelně napadl pěstí po obličeje. Poškozený po tvrdé ráně upadnul na zem a útočník pak v klidu odešel na perón, kde čekal na další metro,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Násilník v metru pěstí srazil muže k zemi, za dvě minuty útočil znovu

Policistům se prozatím neznámého agresora nepodařilo nalézt, proto žádají o pomoc veřejnost. Pokud lidé muže z kamerového záznamu poznávají, mají policii informovat na lince 158.

„Neznámý útočník je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což může v případě dopadení a odsouzení strávit až dva roky za mřížemi,“ dodal Hrdina.

Autor: