Nejen koleje, ale i spadlý kus stropu. Provoz na metru C provází komplikace

  10:34,  aktualizováno  21:22
Ve stanici metra Hlavní nádraží na lince C v centru Prahy spadla v sobotu ráno na část nástupiště betonová omítka. Nikdo se nezranil, cestující ale první den letních prázdnin nemohli ve směru na konečnou Háje ve stanici vystupovat ani nastupovat, soupravy metra tudy od zhruba 08:00 jen projížděly.

ilustrační snímek | foto: iDNES.cz

I večer zůstávalo nástupiště uzavřené, omezení platí podle webu dopravního podniku do odvolání a není jasné, kdy bude frekventovaná stanice u nejvytíženějšího nádraží v Česku plně fungovat.

Lidé, kteří mířili na vlak a nemohli na stanici Hlavní nádraží vystoupit, měli podle dopravního podniku použít sousední stanici Muzeum. K nádraží se lze dostat i tramvají.

Jak dlouho práce a omezení ve stanici potrvají, zatím není možné odhadnout, sdělila mluvčí společnosti Aneta Řehková. „Cestující jsou směrováni do stanice Muzeum,“ dodala. Autobusová linka AE, která spojuje pražské hlavní nádraží a ruzyňské letiště, byla prodloužena do zastávky Muzeum.

Na místo vyjeli i pražští hasiči, kteří tam zasahovali s kolegy z dopravního podniku. „Na část nástupiště spadla betonová omítka. Událost se obešla bez zranění,“ napsali na síti X.

Vlaky nejezdí mezi Háji a Pražským povstáním

Není to jediné omezení, které čeká cestující na lince C. Od soboty do středy 3. července nejezdí část trasy metra linky C v úseku mezi stanicemi Pražského povstání a Háje. Během této doby DPP nechá vyměnit původní dřevěné pražce, které se nacházejí v úseku mezi stanicemi Budějovická a Kačerov. Celkem 271 pražců z roku 1974 nahradí betonovými.

Do té doby cestující mohou využít náhradní autobusovou linku XC, která kopíruje linku metra, a autobus číslo 800, který přímo spojí Jižní Město s Pražským povstáním a Vyšehradem.

Během výluky také podnik nechá vložit výhybku poblíž stanice Pankrác, která bude sloužit pro budovanou spojku linek metra C a D.

Přes Václavské náměstí také od soboty tři měsíce nepojedou tramvaje mezi Jindřišskou a Vodičkovou ulicí. Důvodem je stavba tramvajové trati od Národního muzea doprostřed Václavského náměstí.

Autoři: ,