iDNES.cz

Majitel nechal fenku uvázanou v rozpáleném autě, strážníci rozbili okénko

  17:22
Psa zavřeného v rozpáleném autě na Dvořákově nábřeží v Praze si v sobotu všimla kolemjdoucí dvojice. Majitel zamkl fenku ve vozidle, aniž by pootevřel okno nebo jí dal alespoň vodu. Přivolaní strážníci fenku vysvobodili a předali ji do útulku. Majitel si ji dosud nevyzvedl.

Fenky v autě si všiml mladý pár, který v sobotu k večeru procházel po Dvořákově nábřeží. Vůz stál na přímém slunci a venkovní teplota se blížila k 30 stupňům Celsia. Když majitel vozu nepřicházel, rozhodli se kolemjdoucí kontaktovat městskou policii. Zvíře totiž nemělo v autě vodu ani přístup k čerstvému vzduchu.

Hlídka zjistila, že pes je vodítkem přivázaný k zadní sedačce. Majitele se strážníkům kontaktovat nepodařilo, proto se rozhodli rozbít přední okénko auta a psa vyprostit. „Jeden člen hlídky uklidnil vystrašené zvíře, odvázal ho od sedačky a vyvedl ho ven,“ popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Strážníci následně kontaktovali státní policii, pracovníka úřadu městské části a odchytovou službu, která převezla fenku do trojského útulku.

Majitel zvířete se k autu, které strážníci zajistili botičkou a vysklené okno zalepili páskou, dostavil až hodinu a půl po vysvobození psa. Osud zvířete mu je však zřejmě lhostejný, protože desetiletá fenka je stále v útulku. „Případ si převzala státní policie,“ uzavřela mluvčí.

V minulých dnech policisté dvakrát vysvobozovali z rozpálených aut i malé děti. Nejprve na ulici v Praze 3 půlročního kojence, poté i tříletou holčičku na parkovišti u nákupního centra v Praze 10. „U akutního přehřátí hrozí, že dítě ztratí vědomí, dostane křeče, nekontrolovatelné záškuby těla (jako při epileptickém záchvatu), může dojít k otoku mozku a může i zemřít,“ apelují na lidi na Facebooku pražští záchranáři.

Strážníci také upozorňují, aby i majitelé zvířat mysleli na zdraví svých čtyřnohých kamarádů.

Autor:
zpět na článek