Opilcův pes ohrožoval cestující v metru, muž skončil v poutech

  17:38
Pražští policisté vyjížděli ke stanici metra, kde řešili problém s opilým mužem. Jeho pes pobíhal po vagónu a byl agresivní vůči ostatním cestujícím. Strážník při cestě pro náhubek narazil na dalšího muže, který byl hledaný policií. Oba muži dělali potíže, proto skončili s pouty na rukou.

Strážníci z Hlídkového útvaru často spolupracují se zaměstnanci Dopravního podniku, například s revizory nebo řidiči tramvají a autobusů. Ve středu 28. dubna jeli po sedmé hodině večerní na pomoc do stanice metra Palmovka.

Ve vagónu metra spal muž, jehož pes pobíhal kolem bez náhubku. Policistům se podařilo 41letého muže probudit, i se psem ho dostali ven z dopravního prostředku na nástupiště.

Muž byl podle policistů pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, nebyl proto schopný svého psa ohlídat. Vystrašené zvíře se snažilo svého psa bránit a bylo vůči policistům agresivní. Jeden ze strážníků se proto vydal do auta pro náhubek, aby zajistil bezpečnost ostatních cestujících.

U výstupu z metra si policista všiml dalšího mladíka, který odpovídal popisu hledané osoby. Zkontroloval jeho totožnost a vyzval ho, aby se s ním vrátil na nástupiště metra, kde požádal prvního muže o zajištění psa.

Vzniklou situaci se snažil využít teprve sedmnáctiletý hledaný mladík a pokusil se o útěk. Hlídka ho okamžitě zpacifikovala a nasadila mu pouta. Tento pokus ale inspiroval i opilého muže, který se při nasazování pout druhému muži snažil z místa zmizet, také však neúspěšně.

Mladší z mužů byl převezen na služebnu státní policie. U staršího muže strážníci zjistili totožnost a podrobili ho dechové zkoušce s pozitivním výsledkem 1,3 promile. Záchranná služba ho poté převezla do nemocnice, pes skončil v trojském útulku.

Autor: