Blouznící mladík obtěžoval sousedy, policistům se pochlubil lysohlávkami

  13:08
Kvůli podivínovi, který zvonil na sousedy a prosil je o odpuštění, vyjížděli policisté do Rytířovy ulice v Praze 4. Když se hlídka dobouchala na muže, který mezitím odešel do svého bytu, nestačila se divit. Muž strážcům zákona nabídl marihuanu a nadšeně hlásil, že doma má i lysohlávky, záhy skončil v psychiatrické léčebně.

O případu ze začátku ledna informovali pražští policisté až dnes.

Policisté po příjezdu do domu nikoho nenalezli, avšak jeden z nájemníků jim celou událost popsal a označil dveře, do kterých blouznící muž zašel.

Hlídka proto zazvonila na zvonek, zaklepala, ale nikdo dlouhé minuty neotevíral. V bytě však byl slyšet pohyb, a tak bylo jasné, že tento muž je stále uvnitř. Po asi desetiminutovém klepání policistům otevřel člověk, který odpovídal popisu z oznámení. 

 
„Na dotaz, proč tak dlouho neotevíral, odpověděl, že až teď uslyšel ‚ťukání boží‘, a tak šel otevřít. Pozval policisty dál a za dveřmi se jich zdvořile zeptal, zda-li může nabídnout trochu marihuany. Policisté nechápali, a tak je muž zavedl do ložnice, kde měl plně vybavený pěstírenský stan se třinácti rostlinami konopí. Z jeho chování bylo jasné, že o kvalitě jeho výrobků není pochyb, a tak se ho policisté zeptali, jestli má v bytě ještě nějaké drogy. ‚No jasně‘, odpověděl muž a zavedl policisty do kuchyně, kde měl sušené lysohlávky,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Na dotaz policistů, proč chodí po domě a prosí sousedy o odpuštění, muž odpověděl, že „má smlouvu s ďáblem a přimlouvá se za něj bůh“.

„Jednadvacetiletý muž byl převezen do psychiatrické léčebny a je podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což může v případě odsouzení strávit až pět let za mřížemi,“ dodal Hrdina. 

Autor: