U Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí hořelo. Oheň strážníci uhasili

  11:26
Pražští strážníci zadrželi sedmapadesátiletého muže, který na Staroměstském náměstí u Mariánského sloupu založil oheň za pomoci starých hadrů. Přivolaná hlídka ho brzy uhasila. Rozsah poškození a výše škody zatím nebyla určena.

Pražští strážníci zadrželi muže, který se na Staroměstském náměstí u Mariánského sloupu pokusil založit oheň. (21. června 2020) | foto: Městská policie Praha

Muž se v těsné blízkosti sloupu snažil oheň založit pomocí starých hadrů.

„Počínání muže si všiml operátor kamerového systému,“ uvedla pražská městská policie na Facebooku.  

Podle informací oheň hlídka vyslaná na místo uhasila vodou z láhve, kterou měla ve služebním vozidle. „Výše škody nebyla zatím určena, sloup byl poškozen od kouře a sazí,“ uvedli policisté na sociální síti.

Na začátku června byla replika původního Mariánského sloupu znovu vztyčena na Staroměstském náměstí. „Po třiadvaceti letech mám teď krásnej pocit, ale musím říci, že jsem to tak měl celou dobu,“ uvedl při dokončovacích pracích sochař a autor repliky Petr Váňa. Umístění samotného sloupu se sochou Panny Marie trvalo devět hodin.

Ohledně sloupu se v Praze vedly dlouhé spory. Několik let byli proti jeho umístění sloupu pražští zastupitelé, ale na začátku tohoto roku revokovali své dřívější zamítavé stanovisko.

Autor: