Agresorky v Řepích přepadly školačku a ukradly jí drahý telefon

  9:58
Pražské policii se podařilo vypátrat a ztotožnit svědkyně přepadení školačky v Řepích. K události došlo loni v polovině prosince v Makovského ulici, dívka přišla o drahý telefon.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Dosud neznámé pachatelky přistoupily zezadu k poškozené, kterou uchopily za vlasy a zvrátily jí hlavu dozadu a tím ji omezily na jakékoliv dalším pohybu. Pod pohrůžkou násilí jí odcizily mobilní telefon v hodnotě přibližně třiceti tisíc korun,“ popsala případ tisková mluvčí pražské policie Eva Kropáčová v únoru, kdy policie o události informovala. Pachatelky poté z místa činu odešly.

Agresorky okradly školačku v Řepích o drahý telefon, policie hledá svědkyně z videa

Policie případ prověřovala pro podezření z trestného činu loupež, za který v případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až deset let.

„Všechny čtyři dívky se podařilo ztotožnit. Na základě šetření a zjištěných dalších skutečností kriminalisté v současné chvíli podezírají dvě z dívek z uvedeného jednání,“ uvedla Kropáčová na začátku dubna s tím, že více informací policie zveřejňovat nebude kvůli nízkému věku dívek.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: