VIDEO: Lupiči s pistolí zabili čerpadlářku, policie hledá dva podezřelé

  16:04
Středočeští kriminalisté vyšetřují od časného rána loupežné přepadení, při kterém zemřela prodavačka z čerpací stanice na Mělnicku. Odpoledne policie zveřejnila video z přepadení. Dva podezřelé stále hledá a žádá veřejnost o pomoc.

Přepadení se stalo na pumpě u silnice číslo 608 ve směru k městu Veltrusy na Mělnicku mezi druhou hodinou a půl třetí ráno.

„Při přepadení utrpěla žena ve věku osmapadesáti let zranění, kterému na místě podlehla,“ informoval policejní mluvčí Zdeněk Chalupa s tím, že pátrají po dvou podezřelých.

Policie zveřejnila kamerový záznam z události, na kterém jsou zachyceni dva pravděpodobně muži v kuklách a v tmavém oblečení. 

Fotogalerie

Jeden z nich po příchodu pistolí v ruce míří směrem na pokladní. Z videa není jasné, zda ji zabil výstřelem a kdy, muž na čas ze záběru zmizí.

„Při loupežném přepadení došlo k použití krátké střelné zbraně. V dané věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ konstatoval Chalupa.

Druhý muž zatím prohledával pult a bral z něj věci. Když se na „scénu“ vrátil aktér s pistolí, popadl zřejmě kasu a oba se dali na útěk.

Za zločin na pumpě hrozí oběma zatím neznámým mužům 15 až 20 let vězení, nebo výjimečný trest.

Policie prosí případné svědky, kteří se v době události pohybovali poblíž, aby se ozvali na číslo 158. Podle kriminalistů by také někdo mohl dvojici poznat podle oblečení, nebo podle pohybu.

Policisté také uvítají informace od kohokoli, kdo se v noční dobu pohyboval v okolí místa činu. Není vyloučeno, že lupiče natočila třeba něčí kamera v autě.

Autoři: ,