VIDEO: Zloděj ujížděl na drahém kole přes trávník a málem pod autobus

  10:58
Muž, který se v pondělí vloupal do kočárkárny bytového domu v Praze, si ke krádeži vytipoval špatné kolo. Nevěděl totiž, že má zabudované sledovací zařízení. Jen co na bicyklu za šedesát tisíc korun vyjel z domu, už měl v zádech policisty.

Když za sebou zloděj několik minut po krádeži uviděl policejní vůz, zrychlil. Navíc zamířil do sídliště po chodníku a pak i přes travnaté plochy, ale proti policejnímu SUV neměl šanci dlouho odolávat.

V závěru cesty se v křižovatce málem srazil s autobusem MHD. Jakmile mu došlo, že autu neujede, sesedl z kola a počkal, až na jeho rukou zaklapnou pouta. 

„Batoh, který měl na zádech, pak navíc ukrýval nejen rozlomené FABky, ale i šroubováky, štípací kleště a páčidlo,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský.

Na stopu podezřelého navedl policisty sám majitel, který měl v kole zabudovaný GPS lokátor. Díky tomu si v práci všiml, že se stroj pohybuje, přestože by měl být zamčený v kočárkárně.

Zadržený muž je nyní nejen podezřelý ze spáchání trestného činu krádež, ale také z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

„Má totiž soudem zakázán pobyt na území hlavního města Prahy, a to rovnou na dva roky, což dotyčný porušil,“ napsal Rybanský. 

Autor: