Záchranáři přijeli na pomoc podchlazenému houbaři, hledal ho i vrtulník

  15:56
Středočeská záchranná služba přijala dopoledne oznámení od muže, který si stěžoval na bolest na hrudi. Nedokázal udat přesné místo, kde se nachází, do záchranné akce proto musel být povolán i vrtulník s termovizí. Policie podchlazeného muže nakonec našla mezi Libušínem a Kladnem.

Záchranné složky našly muže mezi Libušínem a Kladnem. Byl podchlazený, ale v pořádku. (11. listopadu 2020) | foto: HZS ScK

„V dopoledních hodinách jsme od záchranné služby přijali oznámení, že se na ně obrátil muž, který je požádal o pomoc. Říkal, že má nějaký zdravotní problém a že se ztratil v lese mezi obcí Libušín a Kladnem,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Potvrdila také, že se jednalo o houbaře.

Záchranářům se muže nedařilo najít, proto kontaktovali policii. Policie nasadila do pátrací akce policejní hlídky a psovody, požádala o spolupráci také leteckou službu. Po dvou až třech hodinách se z vrtulníku podařilo zjistit, kde se houbař nachází. Policejní hlídky ho následně vypátraly.

„Našel se v pořádku, byl předán do rukou zdravotníků. Jedná se o muže ročník 1972, který měl mimořádnou zdravotní indispozici,“ dodala Nováková.

„Když byl nalezen, stále udával bolesti na hrudi a byl podchlazený. Byl zajištěn k vyšetření zasahující lékařkou a poté transportován do kladenské nemocnice k dalšímu dovyšetření,“ řekla k záchranné akci mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Autor: