Letňanský bazén se nakonec otevře už tuto sobotu, pomůže Praha

  17:30
Letňanský bazén Aquacentrum Lagoon bude od soboty opět v provozu, finančně mu totiž pomůže hlavní město Praha. Oznámil to pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral.

Na Nový rok se v Praze Letňanech zavřel aquapark Lagoon Letňany. (3. ledna 2022) | foto: Jakub Stadler, MAFRA

„Celá vzniklá situace kolem uzavření letňanského bazénu mě velice mrzí a jsem proto rád, že jsme společně nalezli řešení, jak bazén udržet v provozu, a to na základě udělení blokové výjimky, která bude předložena na lednovém zastupitelstvu ke schválení,“ uvedl Šimral.

„Letňanský bazén působí na trhu sportovních služeb v rámci hlavního města již 21 let a spolupráce mezi Prahou a městskou částí Praha 18 byla vždy nadstandardní a v zájmu občanů, kteří plavecký bazén po celou dobu využívali. A jsme velice rádi, že se dílčí problémy, spojené s finanční podporou a procedurálními problémy, podařilo během tak krátké doby vyřešit,“ řekl jednatel provozní společnosti Letňany Lagoon a spolumajitel MS Consult Sport s.r.o. Eduard Mikyska.

„Jakmile jsem se dozvěděl, že děti ze škol nemohou pokračovat v kurzech a široká veřejnost v plavání, požádal jsem pana radního Šimrala o rychlé schůzky. A ty vedly k dohodě. Nesmíme nechat padnout fungující sportoviště. To je náš úkol pro rok 2022,“ doplnil starosta Prahy 7 a pražský zastupitel Jan Čižinský.

Letňanský bazén se uzavřel na Nový rok. Problém byl ve vysokých nákladech a propadu příjmů centra, které volalo po další injekci z městského rozpočtu. Uzavření bylo původně plánováno do února.

Autor: