iDNES.cz

Policie v Mladé Boleslavi zastřelila muže, autem demoloval hangáry na letišti

  9:34,  aktualizováno  11:39
Policisté v noci na dnešek zastřelili muže, který demoloval hangáry a další vybavení letiště v Mladé Boleslavi. Podle zjištění iDNES.cz se pachatel do areálu vloupal a autem narážel do hangáru a administrativní budovy. Ještě předtím v Bezděčíně tyčí poškozoval ubytovnu a další přilehlé objekty. Zákrok policistů prověří Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Policisté nejprve vyjížděli na základě oznámení na linku 158 do Bezděčína, kde neznámý muž zastavil s osobním vozidlem a tyčí demoloval ubytovnu a další přilehlé objekty.

„Při příjezdu hlídky k ubytovně se muž na místě již nenacházel a policisté ho vypátrali v blízkosti objektu letiště, kde poškozoval a demoloval hangáry letiště a jeho další vybavení,“ sdělila policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Podle ní byl pachatelem pětačtyřicetiletý Čech.

Policistovi, který na zem srazil opilce, na měsíc snížili plat o pět procent

Policisté k jeho zadržení využili zákonných výzev, na které však muž nereagoval a choval se agresivně. Policisté proto použili hmaty, chvaty, slzotvorný prostředek, teleskopický obušek i taser, a to i opakovaně. Nakonec museli střílet.

„Přestože policisté zraněnému muži okamžitě poskytli neodkladnou první pomoc, na následek zranění zemřel,“ dodala Suchánková.

Vedoucí letového provozu letiště Igor Karul ČTK řekl, že letiště nyní k odhadu výše škody nemá žádné informace. Ani policie zatím výši škody nestanovila, uvedla mluvčí Suchánková.

Inspekce viní policistu z usmrcení mladíka. Nepřiměřeně ho zalehl

Případy spojené s trestnou činností, kterou muž spáchal na ubytovně a letišti, budou vyšetřovat kriminalisté z Mladé Boleslavi.

Prověřování služebního zákroku, při kterém policista proti agresivnímu pachateli použil zbraň a ten následně zemřel, je v gesci Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

„Mohu potvrdit, že jsme si policejní zákrok provedený na Mladoboleslavsku převzali do prověřování,“ řekla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Svědci: Mladík, který zemřel po zákroku policie, bránil napadenou dívku

Podrobněji se k události odmítla vyjádřit. Nesdělila ani, jestli existuje podezření, že byl zastřelený muž pod vlivem alkoholu či drog a zda se bude tato možnost nějak prověřovat. Zatím tedy není jasné, proč pachatel před střelbou nereagoval na použité donucovací prostředky.

V minulosti některé zákroky policie vyústily v trest odnětí svobody zasahujících policistů.

Místo vězení podmínka. Soud policistovi změnil trest za zastřelení agresora

Autoři: , ,
zpět na článek