Na Vinohradech vznikne lávka pro pěší, povede nad Bělehradskou ulici

  18:46
Pražský magistrát představil podobu nové lávku pro pěší a cyklisty, která propojí ulice Wenzigova a U Zvonařky na Vinohradech. Bude dlouhá pětačtyřicet metrů a široká čtyři metry. Stavba by měla začít příští rok.

Na Vinohradech vznikne lávka, která spojí ulice Wenzigova a U Zvonařky. | foto: Magistrát hlavního města Prahy

„Lávka nad ulicí Bělehradská spojující ulice Wenzigova a U Zvonařky chodcům a cyklistům doplní přímou vazbu mimo rušné komunikace z Nového Města přes Vinohrady až na Prahu 4 po Nuselském mostě,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). 

Nyní z obou vyvýšených ulic musí chodci sejít po schodišti na Bělehradskou ulici. Podle Scheinherr lávka na obě stávající schodiště naváže.

Dva spodní oblouky lávky budou ze speciálního nepropustného betonu, ale povrchem budou připomínat lesklý bílý mramor. 

„Jsem rád, že se v tomto ohledu konečně blýská na lepší časy a přání našich občanů bude vyslyšeno. Vybudováním lávky se tak otevře prostor pro nový cyklokoridor směřující z Vinohrad k Vltavě či do Nuslí. Počítá s ní i schválený cyklogenerel městské části Praha 2,“ dodal místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Město již má projekt lávky, nyní získává stanoviska nutná pro požádání o územní rozhodnutí, například od památkářů. Následovat bude proces povolení stavby a poté soutěž na stavební firmu. Se stavbou by se mělo začít příští rok s tím, že dokončena bude v roce 2023.

Odhadovaná cena včetně opravy přilehlého schodiště je 30 milionů korun.

Autor: