iDNES.cz

Petřínská lanovka se na tři týdny zastaví, čeká ji pravidelná jarní údržba

  16:22
Dopravní podnik hlavního města Prahy bude v následujících týdnech provádět pravidelnou jarní údržbu lanovky na Petřín. Od pondělí 20. března bude proto dráha pozastavena. Znovu se rozjede v pátek 7. dubna.

Současný vůz lanové dráhy | foto: DPP

Pražská lanová dráha na Petřín jezdí celoročně kromě pravidelných výluk na jaře a na podzim. Nyní ji na přelomu března a dubna čeká kontrola a servis technologického zařízení včetně doplnění maziva, kotvení uvolněných pražců, kontrola a údržba magnetických snímačů na trati, či traťových kladek.

Během odstávky se uskuteční také pravidelné školení a přezkoušení zaměstnanců lanové dráhy Petřín. Informoval o tom Dopravní podnik hl. m. Prahy na svém webu.

Současná lanová dráha vozí cestující od roku 1985, od stejné doby je také součástí pražské sítě MHD. V loňském roce se 510 metrů dlouhou lanovkou na Petřín svezlo 1 707 597 cestujících.

Na Petřín vyjede nová lanovka, při míjení budou vozy mrkat a červenat se

„V rámci pravidelné jarní revize a údržby lanovky na Petřín musíme provést především nezbytnou prohlídku drážního tělesa,“ uvedl Pavel Kejha, vedoucí provozovny LD Petřín.

Podle jeho slov by také mělo dojít k vyčištění navíjecí komory, zkontrolování osvětlení trati a stanic. Lanovou dráhu čeká také generální úklid stanic a vozů.

Jednotné jízdné na lanovku stojí 60 Kč, platným dokladem pro přepravu je ale také předplatné jízdné pro Prahu, dále 24 a více hodinové jízdné. Na lanovou dráhu si však znovu bude možné zakoupit jízdenku až v dubnu.

Autor:
zpět na článek