Doprovázel seniorku domů a při tom ji okradl. Pomohla jí pracovnice banky

  13:46
Pracovnici banky se nezdál muž, který doprovázel její šestaosmdesátiletou klientku. Když se k dvojici na cestě z práce přiblížila, muž utekl. Později seniorka zjistila, že jí okradl o tisíc korun. Muže hledá policie.

Událost se stala ve středu 29. května v odpoledních hodinách.

„ Oznamovatelka při cestě z práce potkala nedaleko od stanice metra Kobylisy v Praze 8 svou klientku, která nedlouho předtím v bance vyzvedla větší finanční hotovost. Tuto ženu doprovázel neznámý muž a to jí přišlo podezřelé. Proto seniorce nabídla, že ji doprovodí domů, na to neznámý muž reagoval útěkem z místa,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Když si seniorka zkontrolovala své osobní věci zjistila, že jí v peněžence chybí tisíc korun. Naštěstí o větší hotovost, kterou si v bance vybrala, nepřišla, jelikož ji v peněžence neměla.

Fotogalerie

V souvislosti s tímto případem policie párá po totožnosti muže, který byl zachycen na bezpečnostních kamerách, jak doprovázel seniorku a dále při výstupu z metra.

Podle policie byl muž ve věku přibližně 35 až 40 let, měl střední silnější postavu, snědou pleť a hnědé oči. Muž hovořil česky. Měl velmi krátké hnědé vlasy ustupující z čela a byl hladce oholen. Měl na sobě černé triko, šedý svetr a černé tepláky. Na nohou měl černou sportovní obuv se světlým vzorem a přes pravé rameno měl k levému boku křížem zavěšenou černou brašnu s bílým vzorem. 

Kriminalisté událost prověřují pro podezření z trestného činu krádež, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí podezřelému muži trest až dva roky.