Zloději ukradli umění za miliony. Na zahradě je zachytila fotopast

  10:42
Dvojice zlodějů z domu v pražských Hlubočepech ukradla obrazy, keramiku a starožitnosti za miliony korun. Na zahradě je zachytila fotopast. Policisté po pachatelích nyní pátrají.

Kriminalisté druhého policejního obvodu pracují na objasnění případu vloupání do domu v pražských Hlubočepech, které se stalo na přelomu dubna a května. | foto: Policie ČR

Kriminalisté pracují na objasnění případu vloupání do domu v pražských Hlubočepech, které se stalo na přelomu dubna a května. 

Neznámí pachatelé z něj v průběhu noci odcizili starožitnosti, keramiku a obrazy ze soukromé sbírky za několik milionů korun. 

„Pokud pachatele poznáváte, nebo máte informace, které by vedly k jejich ztotožnění či vypátrání, kontaktujte linku 158. Stejně tak postupujte, pokud máte informace k odcizeným obrazům, které jsou zachyceny na přiložených fotografiích,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Pachatelům za spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody v tomto případě hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Autor: