iDNES.cz

Pokladna u myčky odolala i kleštím, tak trojice okradla spícího řidiče

  11:26
Koncem května se trojice podezřelých pokusila vykrást pokladní automat u mycí linky v Praze 9. Na to byli dobře připravení, obzvlášť žena, která vytáhla z kabelky i štípací kleště. Přes veškerou snahu se jim však pokladnu otevřít nepodařilo. Jelikož nechtěli odejít s prázdnou, nakonec ukradli z auta tašku spícímu řidiči.

Krádež se stala 26. května kolem páté hodiny ráno. Dva muži a žena si nejprve obhlédli prostory mycí linky a poté se pokusili utrhnout jistící zámky pokladních automatů.

To se jim nepovedlo, nicméně žena měla v záloze ještě pákové kleště, které vyndala ze své kabelky. Těmi zkoušela zámek přeštípnout, ovšem marně.

„Po několika minutách to trojice vzdala a přesunula se na parkoviště za čerpací stanicí. Jeden z podezřelých mužů se poté rozhodl využít nepozornosti spícího řidiče v zaparkovaném vozidle,“ popsala policejní mluvčí Martina Špryslová.

Z místa spolujezdce zloděj sebral příruční brašnu i s doklady, hotovostí a platebními kartami. Těmi se pokusil několikrát platit a vybrat z nich peníze. „Vzápětí se i žena pokusila několikrát použít platební kartu v bankomatech,“ dodala mluvčí.

Pražští policisté sice mají kamerové záznamy, na kterých jsou podezřelí vidět, nicméně se jim je zatím nepodařilo vypátrat. „Pokud je poznáváte, kontaktujte prosím linku 158,“ uvedla Špryslová.

Celý případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za to trojici hrozí až pět let za mřížemi.

Autor:
zpět na článek