Žena utíkala přes ulici za synem, mezitím jí z kočárku dvojice ukradla peníze

  12:56
Pražští policisté pátrají po dvojici mužů, kteří využili chvíle, kdy se maminka na okamžik vzdálila od kočárku, a během pár vteřin jí z něj jeden z podezřelých ukradl peněženku s finanční hotovostí, kartami i doklady. Žena se snažila dvojici doběhnout, to se jí však nepodařilo. Po zlodějích pátrají policisté.

K incidentu došlo v polovině února v blízkosti věznice na Pankráci.

„Na úrovni vjezdu do věznice ženě chlapeček přeběhl na protější stranu ulice, a proto se za ním rychle vydala. V okamžiku, když stála na protější straně silnice, procházeli kolem jejího kočárku dva muži. Jelikož maminka po celou dobu viděla na kočárek, všimla si, jak se jeden z procházejících mužů na úrovni kočárku sehnul,“ popsala situaci tisková mluvčí pražské policie Eva Kropáčová s tím, že pak se u kočárku zastavil i druhý muž a následně společně odešli pomalu pryč.

Skrytá kamera odhalila krádeže uklízečky, lup si schovala do vaginy

Žena ihned zkontrolovala kočárek a zjistila, že jí z něj zmizela peněženka, ve které měla několik tisíc korun, stejně tak v něm nebyly ani platební karty nebo doklady. „Okamžitě posadila chlapce do kočárku a snažila se muže dohnat. Dvojice si jí však všimla a z místa utekla,“ uvedla mluvčí.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádež. Pachatelům v případě odsouzení hrozí až dvouleté vězení.

„V případě, že poznáváte některého z mužů zachycených na kamerovém záznamu, informace prosím předejte operátorům tísňové linky nebo na jakékoliv policejní služebně,“ doplnila mluvčí.

Autor: