Pomáhal ženě s taškami, hledaný muž mu zatím ukradl nastartované auto

  16:34
Během okamžiku přišel o auto muž, který pomáhal své známé s taškami ke vchodu do domu. Situace totiž využil pohotový kolemjdoucí, který usedl do nastartovaného vozu a ujel. Policisté automobil během chvíle nalezli a podezřelého zadrželi. Ukázalo se, že jde o celostátně hledaného pachatele, který je podezřelý z několika trestných činů.

Případ se odehrál ve středu chvíli po 21. hodině v Sudoměřické ulici. Sedmačtyřicetiletý muž vezl do jednoho z tamních domů svou známou a pomohl jí s plnými taškami do vchodu. 

„Bohužel však nechal nastartované vozidlo a více než jemu se věnoval ženě. To neušlo pozornosti kolemjdoucího, který využil situace, do vozidla nepozorovaně nasedl a odjel směrem do metropole,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Okradený muž vzápětí zavolal na číslo 158.

Ukradenou hondu o několik minut později zahlédla policejní hlídka v Ondříčkově ulici. Řidič se pokusil ujet, ale po chvíli zastavil v křižovatce. Policisté při jeho zadržení museli použít donucovací prostředky.

Tento pětatřicetiletý muž nemá podle policie řidičský průkaz a v minulosti měl i několik zákazů řízení. Záhy se přišlo na to, že muž je dokonce v celostátním pátrání.

„Zadržený je podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodal Rybanský. 

Protože muž páchal trestnou činnost v době nouzového stavu, může jít do vězení až na osm let.

Autor: