Policie hledá řidiče a chodce, které ohrozil prchající šofér kradeného auta

  17:24
Sražení policisty, jízda v protisměru i po lávce pro pěší. To jsou jen některé prohřešky dvacetiletého řidiče, kterého pražští policisté minulý týden pronásledovali až do obce na Praze-východ. Nyní zveřejnili videozáznam z honičky a žádají motoristy i chodce, které prchající řidič ohrozil, aby se přihlásili.

Řidič kradeného auta svoji zběsilou jízdu započal na Barrandovském mostě. V úterý 9. listopadu ho zde zastavili policisté, ale muž se opět rozjel a srazil jednoho ze členů hlídky. Druhý policista varovně vystřelil, ale vůz nezastavil.

Policisté proto šoféra pronásledovali z Barrandovského mostu až na dálnici D1, kde se jim ztratil.

Hlídky pak vůz našly o něco později v Říčanech, řidič ale začal opět ujíždět. Byl zastaven až v obci Louňovice nárazem do zadní části vozu, takže ztratil nad řízením kontrolu.

Policisté dnes zveřejnili video z pronásledování, na němž je vidět, jak řidič projíždí dlouhé úseky silnice v protisměru nebo jede po lávce pro pěší.

Řidič svoji agresivní jízdou na trase Praha – Říčany – Louňovice opakovaně a úmyslně porušoval dopravní předpisy a ohrožoval ostatní vozidla i chodce.

„V souvislosti s tímto případem se obracíme na případné další poškozené, kteří nebyli ještě vyslechnuti, aby kontaktovali linku 158 a pomohli kriminalistům zadokumentovat další skutky tohoto řidiče,“ oznámil mluvčí policie Jan Rybanský.

Dnes také policisté uvedli, že řidiče obvinili z násilí proti úřední osobě a z obecného ohrožení. Navíc v Německu bude mladík stíhán za krádež vozidla Audi Q7.

Muž je stíhán vazebně. Policisté zadrželi i jeho spolujezdkyni, která byla v celostátním pátrání.

Autor: