„Do jednoho z bytů vnikli dva muži ozbrojení krátkou a dlouhou střelnou zbraní a pod pohrůžkou násilí si vynutili od poškozených vydání elektroniky a osobních věcí,“ sdělil redakci iDNES.cz mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. Dodal, že následně z bytu utekli.
K incidentu podle Rybanského došlo v úterý kolem osmé hodiny ranní v České ulici. Ta spadá do katastru Prahy 5, konkrétně do městské části Košíře.
Policie hledá zloděje peněz a luxusních bot, při akci se podíval do kamery![]() |
„Přibližně po dvou hodinách byl jeden z mužů zadržen kriminalisty před hotelem na Chodově. S ním byla zadržena i žena, která v případu také sehrála určitou roli. Pátráme i po použitých zbraních, které u sebe zadržení neměli,“ řekl Rybanský.
Kolem 15:30 na webu uvedl, že kriminalisté po 14:00 zadrželi v Praze i druhého podezřelého z přepadení v bytě. Použité zbraně zatím ale nenašli. „Ve věci stále probíhají úkony trestního řízení,“ dodal mluvčí
V tuto chvíli je případ klasifikován jako loupež, za kterou podle českých zákonů hrozí trest odnětí svobody až 10 let.

Ulice Blažimská, kde byl dopaden jeden z mužů
Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz
