Lupiči se zbraní v ruce přepadli benzinku, při útěku poztráceli peníze

  13:00
Policie chytila dvojici, která dva dny před loňským Štědrým dnem vyloupila čerpací stanici v pražských Košířích. Jeden z pachatelů přitom zaměstnankyni hrozil zbraní. Vystrašená žena jim dala hotovost a kartony cigaret. Před odchodem také vzali mobil zákazníkovi benzinky. Pak se dali na útěk, po cestě ztráceli bankovky i mince. Zanechané stopy vedly k jejich dopadení.

Dva muži loni 22. prosince ve tři hodiny ráno loupili v čerpací stanici v Košířích v Praze 5, kde jim zaměstnankyně ze strachu o život vydala požadované peníze a kartony cigaret. Celkem tak získali zhruba 11 tisíc korun.

„Jeden z nich držel v ruce krátkou střelnou zbraň a se slovy ‚dej mi peníze, nebo bude zle‘ požadoval po zaměstnankyni hotovost,“ sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Nebojácný řidič zápasil na benzince se zlodějem, ochránil prodavačku i peníze

„Při odchodu podezřelý namířil zbraň na sedícího zákazníka a mlčky jakoby nic si vzal jeho mobil ze stolu,“ dodal s tím, že telefon měl cenu tisíc korun.

Poté se pachatelé dali na útěk. Po cestě ale ztráceli drobné mince i papírové bankovky. „Tyto důležité stopy dovedly kriminalisty s policejním psovodem až na místo, kde ležel mobilní telefon a také helma, kterou měl muž při přepadení na hlavě,“ uvedl mluvčí.

Zloděj si přišel na pumpu pro peníze, policie ho chytila za pár minut

Oba podezřelé tento týden policisté zadrželi na dvou různých místech v České republice. Kriminalisté využili zásahové jednotky. Při domovní prohlídce pak našli i zbraň, se kterou muži loupili.

„Případ je prověřován pro podezření z trestného činu loupež, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodal mluvčí.

Autor: