Muž zkolaboval za jízdy v autě. Policista rozbil okénko, aby ho dostal ven

  15:50,  aktualizováno  3. dubna 12:34
Přímo za jízdy zkolaboval řidič na pražském Smíchově, kde zůstal v uzamčeném autě. Pomoc muži zavolal šofér, který za ním zastavil, protože vůz blokoval jízdní pruh. Díky rychlé reakci a spolupráci záchranných složek se podařilo muže z auta vyprostit a předat do péče záchranářům.

„Na základě oznámení učiněného na tísňovou linku zasahovali 25. března policisté z Místního oddělení Smíchovské nádraží v Praze 5, kde došlo ke zdravotnímu kolapsu muže v uzamčeném vozidle. Muž automobil zastavil uprostřed pozemní komunikace, a znemožnil tak průjezd dalším řidičům. Právě řidič vozidla, které zůstalo blokované za ním, se rozhodl vystoupit a zjistit, co se zde stalo,“ popsala situaci pražská policistka Kristýna Soukupová.

VIDEO: Strážníci oživovali podchlazeného muže, zmrzlé oblečení museli rozřezat

Muž ihned při pohledu do vozu zjistil, že řidič není v pořádku, a přivolal pomoc. Protože ale řidič nereagoval na žádné vnější podněty, bylo nutné otevřít vůz násilím.

„Policisté z místního oddělení duchapřítomně zareagovali na danou situaci tím způsobem, že jeden z nich za použití teleskopického obušku rozbil zadní okénko automobilu tak, aby nedošlo ke zranění osoby uvězněné uvnitř,“ uvedla Soukupová.

Společně s hasiči se policistům podařilo muže vyprostit z vozu ven, předat ho do péče záchranářů a okamžitě zahájit resuscitaci.

„Poslali jsme na místo posádku záchranářů s lékařem a inspektorem,“ uvedla tisková mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Muže poté ve vážném stavu zdravotníci odvezli za stálé resuscitace do nemocnice k dalšímu ošetření.

Podle informací iDNES.cz ze středečního dopoledne muž přežil, jeho prognózu však v současnosti nelze stanovit.

Autor: