Policie viní řidiče kvůli srážce na přejezdu v Uhříněvsi z obecného ohrožení

  15:56
Policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti řidiče kamionu, který se v pátek srazil s vlakem v Uhříněvsi. Hrozí mu až osm let vězení. Proč zůstal stát mezi závorami na přejezdu, neřekl.

„Policie 68letého muže obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti a z poškození obecně prospěšného zařízení, za což mu hrozí až osm let odnětí svobody,“ řekla iDNES.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová. Odpoledne nebo navečer podle ní policie podá návrh na vzetí cizince do vazby.

Fotogalerie

Provoz na trati mezi Uhříněvsí a Říčany zůstává omezený, vlaky místem nehody projíždějí po jedné koleji a mohou nabírat zpoždění. Kompletně obnovit by se doprava mohla v pátek.

„Musí se opravit koleje, trakční vedení, musí se udělat základ pro betonáž trakčního sloupu, který byl zdemolovaný, a další dva se musí opravit. Takže podle toho, jak to bude postupovat, budeme upřesňovat termín zprovoznění i druhé poškozené koleje,“ uvedla pro ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová a doplnila, že minimálně do čtvrtka bude pro auta uzavřen i přejezd v Uhříněvsi, kde se nehoda stala.

Osobní vlak s nákladním autem se srazil v pátek dopoledne. Podle Drážní inspekce stál kamion na trati mezi sklopenými závorami víc než dvě minuty před nehodou, výstražná světla i závory přitom fungovaly. Osm lidí se při srážce zranilo a vlak se zhruba 220 cestujícími vykolejil. Škoda na vlaku, trati i vozidle se zatím odhaduje na víc než 35 milionů korun.

Autor: