Policie dopadla fantoma oken. Auta na pražském Jižáku vykrádala mladá žena

  11:26
Pražským kriminalistům se podařilo dopadnout vandala, který má na svědomí rozbití oken u desítek aut a vloupání do nich na různých místech v Praze a Středočeském kraji. Zadržená devětadvacetiletá žena podle obvinění ničila zaparkované vozy několik měsíců. Při odsouzení jí hrozí až tříleté vězení.

„Její jednání mělo vždy obdobný scénář. Zadržená v drtivé většině případů rozbila boční okénko u vozidla, z kterého posléze odcizila vše, co našla. Jednalo se například o mobilní telefony, doklady od vozidel, oblečení, parfémy a příruční zavazadla,“ vysvětlila tisková mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Přestože pachatelka v některých vozech cenné věci nenašla, poškozením aut majitelům způsobila značnou škodu.

„Policisté ženu zadrželi na začátku tohoto měsíce poblíž místa činu, a to na základě oznámení jednoho z obyvatel pražského Spořilova. Díky zajištěným kamerovým záznamům a stopám z vozidel, do kterých se vloupávala, se kriminalistům podařilo prokázat zadržené ženě desítky případů vloupání,“ popsala událost mluvčí. Je však možné, že policisté obvinění rozšíří i o další skutky.

Kriminalisté zadržené ženě sdělili obvinění z trestného činu krádež a poškození cizí věci. V případě prokázání viny a odsouzení jí hrozí až tříleté vězení. Ženu stíhají vazebně.

„Pro kriminalisty je tento případ velkou raritou. Za poslední roky se nesetkali s tak rozsáhlou sérií vloupání do vozidel, které by měla na svědomí pouze žena,“ doplnila Kropáčová.

Fantom oken rozbíjí skla zaparkovaných aut, o jeho dopadení usilují i poškození

Žena svou trestnou činnost páchala především na jihovýchodě Prahy a v přilehlém okolí. Místní občané její řádění monitorovali ve facebookové skupině s názvem Fantom oken a snažili se pomoci policii s pátráním.

Podobný případ vandalství na pražském Jižním Městě řešili již před dvěma lety, kdy pachatel rozřezával pneumatiky zaparkovaných aut. Činy se tehdy zabývala radnice Prahy 11 ve spolupráci s policií.

Autor: