Chodec se snažil přeběhnout Strakonickou, u Jíloviště ho usmrtilo auto

  16:40,  aktualizováno  16:48
V neděli odpoledne vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému k nehodě k Jílovišti nedaleko Prahy. Na hlavním silničním tahu z hlavního města na Strakonice auto srazilo chodce, který na místě podlehl svým zraněním.

„V současné době můžeme potvrdit, že na silnici I/4 poblíž Jíloviště došlo ke smrtelné dopravní nehodě. Chodec přebíhal silnici a střetl se s projíždějícím vozidlem, které jelo na Příbram. Při tom střetu chodec utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie Zdeněk Chalupa. 

Posádka automobilu vyvázla bez zranění. U řidiče provedli policisté orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní.

Nehoda se stala kolem půl třetí na sedmém kilometru silnice I/4, která se za Jílovištěm mění v dálnici. „Po dobu šetření a dokumentování nehody je provoz omezen,“ dodal Chalupa. 

Podle jeho informací byla silnice v místě nehody přibližně na deset minut úplně uzavřena. Poté se jezdilo jedním jízdním pruhem. V současné době je silnice na Příbram průjezdná zcela. 

Autor: