Pokousaná žena si jezevčíka vzala z útulku, před jeho agresivitou ji varovali

  11:14
Seniorka, kterou o víkendu pokousal jezevčík, měla psa teprve několik hodin. Vzala si ho totiž z útulku, kde ji však varovali, že jezevčík je kvůli své minulosti nepřátelský a kouše. Seniorka si však svůj záměr nenechala rozmluvit rodinou ani zaměstnanci útulku, kam psa po incidentu vrátila městská policie.

Seniorku v Černošicích pokousal její vlastní jezevčík. S tržnými ranami na rukou byla převezena na chirurgii. (26. března 2024) | foto: Trans Hospital

Původně informoval portál iDNES.cz o tom, že pes seniorce patřil. Nakonec se však ukázalo, že si jej krátce před incidentem zrovna vzala z útulku. Tam ji však měli varovat, že s malým psem mohou být komplikace. Ona však na adopci dále trvala.

„Psa měla doma jen pár hodin, byl údajně sedm let na zahradě bez větší péče a lásky. Babičku v útulku informovali o tom, že pes kouše a není přátelský. I přes rozmlouvání adopce od zaměstnanců útulku i rodinných příslušníků si jezevčíka chtěla odvézt domů,“ napsala vnučka pokousané seniorky, která se iDNES.cz ozvala, protože chtěla informace uvést na pravou míru.

„Babička se i po prvním kousnutí rozhodla pejska nechat, bohužel večer situace došla do extrému, kdy se pejsek vylekal, nejspíš ze spánku nebo změny prostředí, a zaútočil. Jezevčíka si převzali strážníci a dopravili ho zpět do útulku,“ dodala žena.

Seniorka byla po útoku převezena do FN Motol, kde ji ošetřili lékaři. Nyní je podle vnučky v domácí péči a zranění se jí dobře hojí.

„Žena měla potrhanou kůži na rukou. V takovém případě pacienta rovnou převážíme na chirurgii, protože rány je potřeba zašít a překrýt antibiotiky,“ uvedl záchranář Trans Hospital Bořek Bulíček, který u incidentu zasahoval.

Autor: