Zkolabovaný jeřábník, sebevrah, prudký vítr. Hasiči cvičili záchrany ve výškách

  9:42
Je již dlouhodobou tradicí, že hasiči z Mělníka v dobách velikonočních svátků pořádají speciální lezecká cvičení. Ředitel tamních hasičů Jaroslav Gabriel uvedl, že právě letos byla tématem cvičení záchrana osob z technologických zařízení a stromolezení. K výcviku hasiči využili rozsáhlý areál přístavu.

Je již dlouhodobou tradicí, že hasiči z Mělníka v dobách velikonočních svátků pořádají speciální lezecká cvičení. (28. března 2024) | foto: HZS Středočeského kraje

„První den lezci cvičili záchranu osoby z kabiny obrovského přístavního portálového jeřábu a záchranu pracovníka telekomunikací, který náhle zkolaboval při kontrole a údržbě anténních systémů na vysokém komíně,“ řekl Gabriel a zmínil, že největším nepřítelem byl pro hasiče velmi silný vítr, který během nácviku ve středu a ve čtvrtek dosahoval až 75 km/h.

„Druhý den následovala záchrana sebevraha z konstrukce jeřábu pomocí lanové techniky a vytvoření lanové cesty na ocelové konstrukci parovodu,“ dodal Gabriel. Podle něj je právě tato situace jednou z nejčastějších, se kterou se mnoho členů hasičské lezecké skupiny během výjezdů setkává.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: