Na ozdravném pobytu se dětem rozjely zažívací potíže, záchranáři jich šest odvezli

  14:16
Šest dětí a dva dospělí v noci převezli záchranáři z hotelu Orlík na Příbramsku do nemocnice. Objevily se u nich zažívací potíže. Zda problémy souvisí se špatným jídlem, zjišťuje hygiena.

Do hotelu Orlík ve Vystrkově vyjela záchranná služba okolo třetí hodiny ráno. „Jednalo se o šest dětí a dvě dospělé osoby, které trpěly nevolností a problémy se zažíváním. Převezli jsme je do příbramské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Monika Nováková.

Na místo během čtvrtka dorazili i policisté z místního Milín. „Byli přivoláni na pomoc při asistenci hygienikům a provedli patřičnou součinnost,“ uvedl pro iDNES.cz policejní mluvčí Pavel Truxa.

Podle ředitele hotelu Jiřího Krause šlo o pobyt přibližně 95 dětí, jednomu z nich se mělo udělat špatně již při příjezdu, další z dětí zvracelo.

Co přesně hromadné zažívací potíže způsobilo, není jasné. Krajská hygienická stanice zatím provádí kontroly. „Provedli tu již třetí kontrolu, nemělo by jít o salmonelu, vypadá to spíš na virózu,“ uvedl Kraus.

Na vyjádření hygieniků redakce iDNES.cz zatím čeká.

Server pribram.cz informoval, že si rodiče většinu dětí odvezli ještě v noci, zbytek putoval domů autobusem.

Místo zásahu záchranářů v hotelu Orlík ve Vystrkově

Místo zásahu záchranářů v hotelu Orlík ve Vystrkově

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: