Doutnající bezdomovec hledal pomoc v kasinu, údajně ho někdo zapálil

  17:10
Zaměstnanci kasina na pražském Proseku pomáhali muži bez domova, který do podniku přišel s doutnajícím oblečením. Údajně ho někdo zapálil, když ležel v křoví. Policie hledá svědky události.

Na Proseku lidé zachraňovali hořícího bezdomovce, někdo ho údajně zapálil. | foto: Policie ČR

Bezdomovec přišel do kasina v Harrachovské ulici v pondělí 8. července krátce po půlnoci. Podle svědků mu z oblečení stoupal dým.

„Zaměstnanci kasina na místo zavolali záchranáře, kteří osmapadesátiletému muži poskytli první pomoc a převezli ho do nemocnice, kde byl uveden do umělého spánku,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Fotogalerie

Záchranářům muž před odjezdem sdělil, že ho někdo zapálil, zatímco spal. Momentálně je stále hospitalizovaný a podle policie utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na 40 procentech těla.

Policisté proto případ vyšetřují jako těžké ublížení na zdraví, za což hrozí až deset let vězení. S vyšetřováním má pomoci i veřejnost. 

„V souvislosti s tímto případem kriminalisté hledají případné svědky nebo kohokoliv, kdo by mohl přispět k jeho objasnění, aby se ozval na linku 158,“ uvedla Siřišťová. 

 Podle policie muž ležel v křoví poblíž ulic Harrachovská a Cvikovská.

Po svědcích kvůli jinému hořícímu muži přitom od úterý pátrají také policisté v Pardubicích. Kolem 18. hodiny na něm vzplanul oděv na Palackého třídě poblíž restaurace Severka. Záchranáři ho s popáleninami převezli do nemocnice. Není jasné, zda si zranění způsobil sám, nebo ho někdo zapálil.

Autor: