Muž se třemi zákazy řízení ujížděl policistům. V dodávce měl kradený náklad

  13:34
Řidič, který měl tři platné zákazy řízení, ujížděl pražským policistům. Při prohlídce vozidla potom nalezli třicet plynových láhví, které někdo ukradl z benzinové čerpací stanice.

„Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si povšimli v pátek dopoledne na Brněnské ulici vozidla, které řídil muž, o němž věděli, že nevlastní řidičský průkaz a má platný zákaz řízení,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Policisté měli podezření, že by mohl řidič vozidla ujíždět, a proto si na místo vyžádali posily. Tato domněnka se potvrdila hned poté, co řidič zahlédl ve zpětném zrcátku policejní hlídku. 

Vyrazilo několik hlídek

„Sešlápl plyn a začal ujíždět po Jižní spojce ve směru na Černý Most. Po chvíli řidič sjel na Chodovskou ulici a pokračoval ve své nebezpečné jízdě. Do pronásledování se zapojily i další nejbližší policejní hlídky, které jely kolegům na pomoc. Během ujíždění řidič najel na tramvajový pás a několikrát projel křižovatky na červenou,“ uvedla Siřišťová.

Celé pronásledování skončilo až ve chvíli, kdy řidič vjel do ulice Ke Skalkám v Praze 10, která byla slepá. Následně se muž pokusil z místa utéct, ale v tom mu již zabránili policisté, kteří ho za použití donucovacích prostředku zadrželi.

„Čtyřiačtyřicetiletý podezřelý se odmítl podrobit testu na drogy. Lustrací v dostupných evidencí bylo zjištěno, že již v minulosti několikrát ujížděl policistům, má tři platné zákazy řízení a byl několikrát řešen za majetkovou trestnou činnost,“ sdělila Siřišťová.

Až dva roky ve vězení

Při prohlídce vozidla bylo nalezeno třicet plynových lahví, které byly odcizeny v pátek krátce po půlnoci z benzinové čerpací stanice v Praze 5.

Zadržený skončil na policejní stanici, kde mu policisté sdělili podezření z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. „Řidič bude muset také vysvětlit, za jakých okolností přišel k věcem, které měl ve vozidle,“ dodala Siřišťová.

Autor: