iDNES.cz

Tisíce Pražanů překvapila odstávka vody, některé školky neotevřely

  11:30,  aktualizováno  16. května 9:34
Řada obyvatel Prahy 8, 9 a 18 byla v pondělí od 7:30 do přibližně 20 hodin bez vody. Během prací plynařů došlo k havárii vodovodního řadu, Pražské vodovody a kanalizace (PVK) proto od nedělního rána začaly přistavovat cisterny. Pondělní odstávka však velkou část obyvatel překvapila, protože o ní dopředu neměli žádné informace. Kvůli nehodě byla mimo provoz celá Poliklinika Prosek.

Podle informací na stránkách PVK se plný provoz obnovil přibližně po 8. hodině večer. Bez vody bylo 53 tisíc odběratelů z pražských částí Letňany, Kobylisy, Libeň, Střížkov, Prosek, Vysočany a Ďáblice.

„K havárii došlo při pracích plynařů. K vodovodu nás pustili až dnes ráno. Cisterny jsme začali přistavovat preventivně včera, protože v pondělí ve špičce bychom neměli šanci je tam dostat,“ řekl v pondělí serveru iDNES.cz mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Havárie vody v Kobylisích podemlela chodník, propadl se pod vozem hasičů

Informaci web PVK zveřejnil až v den odstávky, řadu lidí proto zaskočila. Podle starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka (ODS) se musela kvůli havárii uzavřít celá Poliklinika Prosek včetně lůžkového oddělení. Provoz omezily i školky, některé se vůbec neotevřely. Část rodičů se o tom však dozvěděla až před budovou.

„Bohužel konkrétní informace nebylo možné dohledat a ani nám je nikdo z PVK nebyl schopen sdělit. O skutečném rozsahu odstávky vody jsme se dozvěděli až dnes ráno. Budu chtít po vedení PVK vysvětlení, proč nebylo ani vedení městské části, ani krizový štáb informováno o tom, že tato situace může nastat. Toto považuji za nekorektní,“ napsal starosta v pondělí na Facebooku.

„Firma se omlouvá za vzniklé komplikace, na nápravě intenzivně pracuje. A my se budeme ptát, zda opravdu nebylo možné informovat občany dřív – my jsme se na městské části dozvěděli informaci včera večer,“ sdělila ve stejný den městská část Praha 9 na Facebooku.

Autor:
zpět na článek