Auto narazilo do stromu u Kamenného Přívozu, pro spolujezdce letěl vrtulník

  12:14,  aktualizováno  12:20
V sobotu dopoledne vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku k obci Kamenný Přívoz nedaleko Prahy. Auto zde narazilo do stromu. Při nehodě se zranili tři lidé.

„V katastru obce Kamenný Přívoz na silnici číslo 105 došlo kolem půl jedenácté k havárii osobního automobilu značky Porsche. Osmadvacetiletý řidič z dosud nezjištěných příčin nezvládl řízení a narazil s vozem do stromu,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Michaela Richterová.

V autě s ním cestovali tři spolujezdci, jednadvacetiletý a dva padesátiletí. Pro jednoho staršího muže, který byl v autě zaklíněn, přiletěl vrtulník. Záchranáři ho s těžkým zraněním hlavy a mozku transportovali do nemocnice v Praze.

Další dva muži skončili v nemocnici. Jeden měl podle mluvčí záchranné služby Moniky Novákové zlomeninu pánve a žeber a druhý měl poranění ucha a bolesti břicha.

Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Policisté jsou stále na místě, kde vyšetřují okolnosti a příčiny havárie. Provoz na silnici řídí kyvadlově.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: