Řidič BMW vyletěl z dálnice a auto začalo hořet. Posádka vylezla po svých

  15:10
Na 15. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové vážně havarovalo BMW. Vůz vyletěl z dálnice, přeletěl přes strouhu, prorazil plot a skončil na souběžné komunikaci, kde začal hořet. Řidič, mladá žena i malé dítě vyvázli jen s lehkým zraněním.

„Krátce před 13. hodinou dostali policisté informaci o havárii na dálnici D11. Řidič vyjel mimo komunikaci, auto se převrátilo přes střechu a začalo hořet,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Ve voze cestoval řidič, narozený v roce 1981, žena narozená v roce 1996 a malé dítě. „Všichni tři utrpěli lehká zranění. Dítě bylo z preventivních důvodů převezeno do nemocnice,“ uvedla Schneeweissová.

Řidič policistům řekl, že před nehodou cítil defekt na pneumatice vozidla. „Okolnostmi a příčinami dopravní nehody se budou zabývat dopravní policisté,“ dodala  Schneeweissová.

Smykové stopy na místě nehody začínají v levém jízdním pruhu, je tedy pravděpodobné, že šofér dostal smyk právě tam. Po tom, co vozidlo opustilo těleso dálnice přeletělo odvodňovací strouhu, prorazilo plot a skončilo o několik desítek metrů dál na souběžné komunikaci.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: