Vnuka zaujalo graffiti, babička nakoupila spreje a vyrazili do akce

  15:12
Jedenáctiletého chlapce a jeho jednasedmdesátiletou babičku se spreji v ruce zahlédl při chvilce volna jeřábník na Praze 4. Vandalismus nahlásil na městskou policii. Když hlídka dvojici našla, žena policistům sdělila, že vnuk viděl graffiti na internetu a chtěl si to vyzkoušet. Podezření z trestného činu teď řeší státní policie.

„Jeřábník na stavbě v Praze 4 využil chvilku klidu k pozorování okolí. Když uviděl dvě osoby sprejující na zdi v ulicích Plynární a Krnkova, informoval městskou policii a vyslané hlídce poskytl nejen popis osob, ale i jejich aktuální pozici. Na zastávce MHD Chodovská pak strážníci obě popsané osoby ztotožnili,“ informovali ve svodce městští policisté.

Jednalo se o chlapce a jeho babičku, která hlídce uvedla, že vnukovi koupila spreje, aby si to zkusil. Prý to viděl na internetu a zajímalo ho to. 

„Výsledkem zkoušky bylo několik žlutomodrých nápisů na zdech a chodníku, největší o velikosti metr krát 1,6 metru. Strážníci celou věc předali k dořešení státní policii. Bez ohledu na výši způsobené škody se v případech sprejerství vždy jedná o podezření z trestného činu,“ dodali strážníci.

Autor: