Galaxie barev. Pražské obchodní centrum láká na novou zábavní zónu

  16:54
V pražském obchodním centru Westfield Chodov vznikla Galaxie barev. Zábavní zóna, která svým vzhledem připomíná nekonečný vesmír plný světelných efektů, návštěvníkům nabídne největší robotickou show svého druhu na světě nebo zóny s interaktivním uměním, které si mohou vyzkoušet.

V pražském obchodním centru Westfield Chodov vznikla Galaxie barev. (1. června 2023) | foto: Galerie barev

„Na myšlenku vytvořit tento prostor jsme přišli během covidu, kdy jsme se s rodinou doma nudili. Jednoho dne nás napadlo si doma vyrobit obraz kyvadlovou technikou. Více než samotný výsledek nás ale zaujal proces tvorby. A to tak, že jsem se na konci roku 2022 rozhodl vytvořit vlastní ateliér Playpaper, kde by si lidé tuto techniku mohli sami vyzkoušet,“ představuje projekt jeho majitel Vojtěch Pluhař.

„Nápad se osvědčil natolik, že jsem se ho rozhodl zrealizovat ve velkém. Galaxie barev je pro mě tedy interaktivní galerie, která ukazuje abstraktní cestu k tvorbě obrazu,“ komentuje nové prostory.

V planetáriu umí odhalit více barev vesmíru, než vidí naše oči

Galaxie barev vybudovaná v pražském obchodním centru Westfield Chodov zahájí provoz v pátek 2. června. Fungovat bude v otevírací době nákupního centra.

Jedním z unikátů, které v této interaktivní galerii mohou návštěvníci najít, je největší robotická show svého druhu na světě. „Každý z robotů váží 1,4 tuny a navíc mají v úchopech sto kilogramové televize. Protože je celá místnost obložena zrcadly, jde o naprosto jedinečnou projekci, která ve světě nemá obdoby,“ dodává Pluhař.

Kobliha s béžovou polevou. Náš vesmír je možná konečný a docela malý

Mezi další instalace pak patří například kaleidoskop v nadživotní velikosti, do kterého je možné vstoupit, zrcadlový tunel s barevnou řekou nebo obrovské šestihranné LED televize ve tvaru krychle s úhlopříčkou přes tři metry, které se otáčí.

„Děti si mohou vyzkoušet i digitální malování na velkých obrazovkách a své výtvory následně vytisknout na hrnek, tričko, obraz nebo puzzle,“ doplňuje Pluhař, který stojí také za projektem Svět medúz v obchodním centru Arkády Pankrác. Do nového projektu investoval několik desítek milionů a věří, že v budoucnu uspěje s podobným konceptem i v zahraničí.

Autor: