iDNES.cz

Student osobně ohlásil bombu na sportovní fakultě, odvezli ho do nemocnice

  12:16,  aktualizováno  15:18
V Praze 6 museli před polednem evakuovat Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, jeden ze studentů tam přišel ohlásit bombu. Podezřelého policisté zajistili, v budově výbušninu nenašli. Student byl převezen do nemocnice.

Škola se nachází v ulici José Martího u Evropské třídy.

„Zasahujeme u případu oznámení o uložení bomby na vysoké škole. Škola byla evakuována,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Podezřelého muže, kterým je student školy, policisté zajistili.

Praha 6 na Twitteru uvedla, že bylo kolem půl jedenácté evakuováno asi 300 lidí. Fakulta v souvislosti s tím na Facebooku informovala, že ruší výuku.

Kolem 13. hodiny policisté oznámili, že při prohlídce budovy žádný nástražný výbušný systém nenašli a ještě budou prohledávat jedno podezřelé vozidlo. „Prohlídka vozidla skončila. Žádná bomba v něm nebyla,“ uvedli před 15. hodinou.

Podezřelý byl kvůli psychickému stavu odvezen za asistence policie do nemocnice.

V souvislosti se zásahem byla uzavřená také Evropská ulice ve směru do centra. Pražský dopravní podnik na webu informoval, že omezení provozu se dotklo autobusových linek 119 a 225. Kolem 15. hodiny byl provoz obnoven.

Autor:
zpět na článek